5 راه آسان برای بهبود طراحی وب شما

رنگ ها، تصاویر، و فونت هایی که شما استفاده میکنید (یا استفاده نمیکنید) و چگونگی طرح بندی وب سایت شما میتواند تفاوتهایی بین موفقیت (نرخ های خروج، نرخ دفع کاربر، و تبدیل بالا) و شکست (فروش کم، واگذاری بالا) را ایجاد کند. درحالیکه روند طراحی وب بوسیله تعداد زیادی از تم هایی که شما بسادگی میتوانید آنرا دانلود و استفاده کنید، ساده شده است، هنوزهم برخی از تنظیمات برای گرفتن بیشتر قالب ها ضروری است. چه شما در حال طراحی یک وب سایت پورتفولیوی ساده برای سرویس های کارمزدی و یا یک وب سایت تجارت الکترونیک باشید، فاکتورهای زیر را درنظر بگیرید.

طراحی وب

1.شامل یک لوگوی حرفه ای، آراسته باشد و آنرا به صفحه خانگیتان لینک کنید.
لوگوی شما عنصری حیاتی برند شما می باشد، بنابراین مطمئن شوید که بطور آشکاری روی وب سایت تان نمایش داده میشود. در حالت ایده آل، از یک تصویر با رزولوشن بالا در گوشه سمت چپ بالای تمام صفحات تان استفاده کنید. همچنین، از لوگو برای لینک به عقب به صفحه خانگی تان استفاده کنید تا حرکت و هدایت از طریق سایت تان برای بازدیدکنندگان آسان شود.


2. از رهیابی غریزی استفاده کنید.
در یک نوار منوی افقی، گزینه های ره یابی اولیه معمولا در طول بالای وب سایت قرار داده میشوند. زیر نوار ره یابی اولیه، میتوانید ره یابی دوم را روی حاشیه سمت چپ روی یک نوار کناری قرار دهید. اگر شما بخواهید توجه بازدیدکنندگان را به دکمه ثبت نام، بخش خاصی، یا ویژگی وب سایت تان جلب کنید، آنها را بطور برجسته ای در بارگیری صفحه نمایان و آشکار کنید.


3. از دست درهم ریختگی خلاص شوید.
برای نگه داشتن بازدیدکنندگان در وب سایت تان، مطمئن شوید صفحات، درهم ریختگی بصری یا رقابت فراخوان های-به- عمل (calls to action) نداشته باشد؛ برای نمونه انبوه عکس ها، گرافیک، یا تصاویر متحرک که چشم بازدیدکنندگان را از بخش اصلی صفحه منحرف میکند. برای محدود کردن درهم ریختگی در صفحات هدف، بسادگی گزینه ها و لینک ها را در فوتر و هدر به حداقل برسانید.


4. فضای استراحت بدهید.
فضای کافی بین تصاویر و پاراگراف ها اختصاص دهید بطوریکه بازدیدکننده احساس ضعف نکند و قادر باشد همه ویژگی هایی که وب سایت تان ارائه میدهد را درک کند. از فضاهای خالی در سراسر طرح بندی استفاده کنید تا تمرکز بازدیدکنندگان روی اجزاء مهم باشد و جریان کاربر را کنترل کنید. با این همه رقابت بصری که روی وب در حال وقوع است، کمتر آن غنیمت است.


5. از رنگ بصورت تاکتیکی استفاده کنید.
از یک طیف رنگ (پالت) خنثی استفاده کنید که این میتواند باعث شود که طرح وب سایت تان دلپذیر، مدرن، و ظاهری تمیز داشته باشد. استفاده از خطوط تیره کوچک رنگی برای گرافیگ های کلیدی یا عناوین باعث تمرکز روی محتوای اصلی شما میشود. هنگام انتخاب یک تم یا پالت، از یکی استفاده کنید که با لوگوی شما همخوانی داشته باشد و با دیگر محتوای بازاریابی شما هماهنگ باشد. فونتهایی که به آسانی در مرورگرها و دستگاه های مختلف خوانده میشود را انتخاب کنید. هنگام انتخاب فونتها، به یاد داشته باشید که افراد ممکن است که از دستگاه های تلفن-همراه با صفحات نمایش کوچکتر استفاده کنند.

 

 

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان -
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما