5 عنصر برای محتوای وب عالی

برای ورود به بازار آنلاین، باید محتوای وب عالی داشت، اما چگونه می توان اطلاعاتی را فراهم کرد که برجسته باشند؟ اگر در حال توسعه یک وبسایت هستید، اینها پنج عنصر هستند که محتوای وب استثنائی ایجاد می کنند:


1. مرتبط بودن

معمولا مردم برای یافتن پاسخ وارد اینترنت می شوند و این چیزی است که محتوای شما باید داشته باشد. به مخاطب خود و نیازهای وی توجه کنید. به وسیله تخصص و دانش خود پاسخ پرسش هایشان را در فرصت پیش روی خود بدهید.
اگر قصد فروش بیمه از طریق وبسایت خود را دارید می توانید محتوای خود را با ارائه نکاتی برای مشتری در مورد محصول خود بهبود بخشید. شما می توانید در مورد راه های کاهش هزینه بیمه نامه، ویژگیهای عاملان بیمه خوب یا فاکتورهایی که پیش از خرید بیمه باید به آنها توجه کرد بنویسید.2. خواندنی بودن

بازدیدکنندگان اگر محتوای شما قابل خواندن نباشد بدون توجه به غنای آن در صفحه شما باقی نخواهند ماند.
خواندنی بودن، درجه آسان بودنی است که خوانندگان با آن می توانند اطلاعاتی که شما فراهم می کنید را هضم کنند. خواندن پاراگراف های کوتاه و لیست های علامت دار از قطعات بزرگ متن آسان تر است. لذا آن را دقیق، سازمان یافته و مرتبط نگه دارید.
تصوایر می توانند به کلمات شما جان ببخشند. الحاق عکس به خصوص در مقالات بلند راهی عالی برای این است که بازدیدکنندگان شما مطلب را از ابتدا تا انتها بخوانند.3. متن بدون ایراد

این را برای خود به عنوان یک نکته مهم قرار دهید که هر مطلب نوشتاری را پیش از انتشار برای بررسی خطاهای احتمالی بازخوانی کنید. اگر شما خواننده باشید و خطاهای تایپی، اشتباهات گرامری و اطلاعات غیردقیق ببینید، آیا آن سایت را به عنوان منبعی موثق برای اطلاعات در نظر می گیرید؟ احتمالا نه، لذا مطمئن شوید همه جزئیات متن پیش از اینکه آن را روی سایت خود قرار دهید صحیح و به روز است. فراموش نکنید که هنگامی که از آمار یا یافته های تحقیقاتی برای تاکید بر نکته خاصی استفاده می کنید منابع خود را ذکر کنید.4. طراحی و طرح بندی خوب

تهیه متن بدون نقص اگر ضعیف ارائه شود، کار بیهوده ای خواهد بود. شما باید با انتخاب طرح رنگی خوب، فونتی که خواندن آن چشم را آزار ندهد و سازماندهی عناصر به نحوی که جابجایی آسان را ممکن سازد وبسایت خود را برای بازدیدکنندگان جذاب کنید.
بنرها، تصاویر، و پویانمایی می تواند به جذبه زیبایی سایت شما کمک کند، اما به هنگام الحاق آنها به محتوای خود دقت کنید. استفاده بیش از حد از این موارد می تواند ظاهر محتوای شما را به هم ریخته و گیج کننده نشان دهد.5. شخصیت ایجاد کنید

با وجود اطلاعات فراوان که امروزه بر بستر وب وجود دارد، شانس زیادی هست که محتوای شبیه به محتوای شما وجود داشته باشد. کلید خارق العاده کردن آن شخصی سازی آن است.
یکتا بودن مطلب خود را با فراهم کردن اطلاعات در مورد فرصت هایی که اصالتا متعلق به خودتان است حفظ کنید. این می توانید از تجربه شخصی شما یا از طریق تحقیقی که شما و تیم تان انجام داده اید حاصل شود. این امر به مجموع محتوای شما عمق می بخشد و شما را در آن موضوع متخصص جلوه می دهد. در نتیجه، مردم برای اطلاعات قابل اعتماد متمایل خواهند بود به سایت شما مراجعه کنند.


نوشتن در نقش دوم شخص نیز به ایجاد ارتباط خواننده با شما کمک می کند. اگرچه در مورد موضوع دارای تخصص هستید، از بیش از حد رسمی به نظر رسیدن خودداری کنید. در حالی که این حس را القا می کنید که دقیقا می دانید درباره چه چیزی صحبت می کنید، لحن خود را در حالت محاوره ای حفظ کنید.
در بازار رقابتی امروز، اگر قصد دارید موجی ایجاد کنید تنها راه اندازی یک وبسایت کاری از پیش نخواهد برد. لازم است به سختی برای استثنائی کردن محتوای خود کار کنید و این پنج عنصر برای این امر، اساسی است.

 

 

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان -
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما