تجربه کاربری جوملا

در طی سال گذشته مشخص شد که تجربه کاربری بهتر (UX) مورد تقاضای جامعه ما قرار گرفته است. ما معتقدیم که UX برای آینده جامعه جوملا حیاتی است و به عنوان فرصتی برای بهبود پلتفرم خود به آن نگاه می‌کنیم در حالی که جامعه خودمان را به اشکال جدیدی گردهماوری می‌کنیم. ما چند ماه ابتدایی سال 2016 را بازسازی تیم JUX پرداخته‌ایم و از شما هم می‌خواهیم که در این کار سهیم شوید!

 

 

تجربه کاربری جوملا

 

نقش JUX در جامعه جوملا

تجربه کاربری جوملا (JUX) شامل هر فردی در جامعه جوملا می‌شود. هدف ما زیرسازی یک فرهنگی است که بر مبنای رشد در کار با هم قرار دارد و از چشم‌اندازهای متنوع و استعدادهای فردی در جامعه جهانی ما تجلیل می‌کند. هر چشم‌انداز و دیدگاهی با ارزش است، از کاربران نهایی گرفته تا طراحان و برنامه‌نویسان و غیره. تجربه منحصر به فرد کاربران انفرادی در جامعه ما اهداف و فرآیند ما را به طور دائم شکل خواهد داد. این باعث می‌شود که جامع خودش یک بخش یکپارچه با تجربه کاربری جوملا باشد.
هدف اصلی JUX بهبود و پیشرفت مستمر در قابلیت استفاده از جوملا در تمامی حوزه‌ها است. کار ما توسط جامعه شکل می‌گیرد و JUX  مشارکت و دخالت را تشویق می‌کند و در عین حال بر روی کار گروهی تاکید دارد. جامعه جهانی ما دائما در حال تحول است و JUX در حال ساخت پایه و اساس یک UX است که به معنای حفظ نیازهای متغیر جامعه و همکاران و مشارکان برای سال‌های آینده است.


JUX جامعه را دور هم جمع می‌کند

فرآیند JUX به منظور پیوند شکاف بین حوزه‌های مختلف پلتفرم ما، جامعه ما و همکاران و مشارکان ما طراحی شده است. JUX می‌تواند به عنوان یک راه میانجی بین طراحان، برنامه‌نویسان، بازاریابی، تیم‌های انتشار و هر تیم دیگری در جامعه جوملا عمل کند. هر چشم‌انداز و دیدگاهی بخشی از تجربه کاربری کلی جوملا را به عهده دارد.
تلاش‌های JUX نیاز به هماهنگی با دیگر گروه‌های کاری دارد و در نتیجه ما در حال کانال‌های ارتباطی جدید هستیم. ما دائما روابط خود با سایر گروه‌ها و تیم‌های کاری، رهبران جامعه، همکاران و برنامه‌‌نویسان شخص ثالث را گسترش می‌دهیم تا به اهداف خود دست پیدا کنیم و تلاش‌های هر یک از گروه‌های کاری جوملا را حداکثر سازیم. ما در حال تلاش برای ایجاد یک محیط اجتماعی مثبت هستیم که همگی بتوانیم با هم کار کنیم و نقشی در این فرآیند داشته باشیم.


فرآیند تیم JUX

فرآیند JUX به منظور حداکثرسازی استعدادهای جامعه طراحی شده است و فرصت‌های مشارکت انعطاف‌پذیری را فراهم می‌سازد. ما می‌دانیم که کار کردن در یک جامعه جهانی داوطلبانه‌محور با چالش‌هایی همراه است. داوطلبان جوملا در مکان‌های مختلف جهان زندگی می‌کنند و تمایل دارند که سطوح مختلف اشتراک داشته باشند. آنها همچنین برنامه‌های زمانی متغیر، استعدادهای مختلف و اهداف متفاوت دارند. جامعه ما نیازمند انعطاف‌پذیری است و ما با در نظر گرفتن این موضوع فرآیند خود را طراحی کرده‌ایم. فرآیند JUX خودش انعطاف‌پذیر است و دائما در حال تغییر و اصلاح است تا بتوانیم نتایج موثرتر و کارامدتری به دست بیاوریم.
تیم رهبری JUX مسئول مدیریت استراتژی و منابع داوطلب است. تیم رهبری دستورالعمل مشارکت دقیقی دارد اما چرخه کاری ما به شکلی طراحی شده است که انعطاف‌پذیر باشد و امکان مشارکت آسان را نیز فراهم کرده است. ما از یک گردش کاری سریع استفاده می‌کنیم که در یک برنامه زمان‌بندی شدۀ 4-6 هفته تکرار می‌شود و در عین حال اهداف جامعه را مد نظر قرار می‌دهد. اهداف تیم JUX در ابتدای هر چرخه ارزیابی می‌شوند و این اهداف دائما بر مبنای نیازهای جامعه ما در حال تغییر هستند. این باعث می‌شود که فرصت‌هایی برای مشارکت در حوزه‌های مختلف این چرخه در زمان‌های متفاوت بر مبنای ترجیحات، مهارت و برنامه زمانی شخصی افراد فراهم شود.


همکاری و مشارکت آسان است!

UX شامل تمامی حوزه‌های پلتفرم و جامعه در تمامی سطوح است. هدف ما این است همکاران و مشارکت‌کنندگان در حوزه‌هایی فعالیت کنند که با استعداد و احساسات آنها تناسب داشته باشد. ما برای زمان و مهارت داوطلبان خود ارزش قائل هستیم و آنها را تشویق می‌کنیم تا در حوزه‌هایی فعالیت کنند بیشترین مهارت را دارند. همکاران و مشارکان زمانی موثرتر هستند که در کار خود پرشور باشند و JUX پلتفرمی برای همه فراهم می‌کند تا بتوانند نقاط قوت و استعدادهای خود را به نمایش بگذارند.
ما از شما می‌خواهیم که در فرآیند JUX مشارکت کنید!
شما در چه کاری خوب هستید؟ در چه زمینه‌ای پرشور هستید؟ به عقیده خودتان چگونه می‌توانید به بهتر شدن جوملا کمک کنید؟ به ما بگویید و ما راهی پیدا می‌کنیم که شما در این فرآیند مشارکت کنید. ما به طراحان، برنامه‌نویسان، بازاریابان، مدیران و ... نیاز داریم. شما هر کاری که انجام می‌‌دهید می‌توانید به ما کمک کنید.


JUX در مورد جامعه ما است

JUX همکاری با یکدیگر به منظور ایجاد نتایج مثبت برای جامعه ما را تشویق می‌کند و در عین حال قابلیت استفاده از پلتفرم ما را نیز افزایش می‌دهد. ما به کمک یکدیگر می‌توانیم جوملا را تبدیل به چیزی کنیم که می‌خواهیم. ما از تمامی اشخاصی که می‌توانند به ما کمک کنند درخواست می‌کنیم که در این فرآیند مشارکت کنند و امسال فرصت‌های زیادی برای انجام کارهای مختلف وجود دارد.

 

 

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان -
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما