شناخت 5 نوع لوگو

انواع لوگو: نحوه ایجاد لوگو برای برند شما

تقریباً  هر جایی که می چرخید ، می توانید یک لوگو پیدا کنید: قدم زدن در خیابان ، کار در یک دفتر ، رفتن به مغازه ها یا یادگیری در یک کلاس.  ساخت یک لوگو کار سختی نیست. اما از نظر شما دقیقاً چقدر مهم است؟ انواع مختلف لوگو چیست؟ آیا طراحی آن مهم است یا پیام پشت لوگو است که باعث موفقیت آن می شود؟


لوگو  شما اولین حسی است که می توانید به مشتریان خود بدهید و چهره شرکت شما است. از این تعریف ساده می توان انواع لوگو  ها را به شش دسته اساسی تقسیم کرد.

 

انواع مختلف از طرح های لوگو :

     Wordmark
     Lettermark
     Submark
     لوگو  تجاری یا لوگو تصویری
     bstract Iconography
     لوگو  سیستمی

 

Wordmark چیست؟

 برای اولین بار این نوع لوگو  استفاده شد آن هم فقط به یک دلیل -  چون ساده ترین است. گوگل ، کوکا کولا ، مترو و حتی لوگوی فری لنسر نمونه های بسیار خوبی هستند. این نوع لوگو  فقط  از چند  حرف به صورت متن  درست شده است ، از فونت های جداگانه ای برای نمایش لوگو  یک شرکت ، موسسه یا محصول استفاده می کند. طراحی این لوگو  به سبک تایپوگرافی است که می تواند ساده و راحت و سبک باشد.

Wordmark  چیست

Lettermark چیست؟

مانند Wordmark ، لوگو  های Lettermark کاملاً مبتنی بر متن هستند اما به عنوان کلمات اختصاری و ابتدای صفحه نمایش داده می شوند. این لوگو  به جای اینکه نام تجاری یا نام شرکت را در آن گنجانده شود، یک مونوگرام بصری کوتاه را نشان می دهد.

 Lettermark چیست

لوگو های Lettermark طی سالها مورد استفاده گسترده ای از طرف شرکتهای شناخته شده جهانی مانند IBM ، MAC ، DKNY و BBC قرار گرفته است. این نوع لوگو  مناسب برای مشاغلی است که از قبل شناخته شده بودند و در بازار خود,برند خودشان را ساخته اند.

 

Submark چیست؟

یک Submark المانی است که از یک لوگو اصلی طراحی می شود و به طور معمول از نظر اندازه کوچکتر است. معمولاً به عنوان فا آیکون یا به عنوان تصویر نمایه استفاده می شود. Submark ها برای مشاغلی با اسم های طولانی ارزشمند هستند چون می توانند به راحتی یک طراحی ساده و قوی را به نمایش بگذارند. این نوع لوگو ها همچنین به شکل  یک دایره کوچک , به عنوان یک آیکون هم دیده می شود.

Submark  چیست

لوگو تجاری چیست؟

لوگو تجاری به عنوان یک لوگو  تصویری هم شناخته می شود ، یک لوگو تجاری کاملاً مبتنی بر آیکون یا یک تصویر ساده برای  چهره سازی  یک برند می باشد . نماد اپل ، پرنده توییتر ، Target Bullseye ، همه نامهای شناخته شده می باشند که بر این اساس ساخته شده اند .

لوگوی های تجاریهمچنین لوگوی تصویری ظریف تری مانند LaCoste Crocodile  یا Snapchat Ghost  مشاهده می کنید که بصورت خاصی طراحی شده که نمایانگر ماهیت عجیب و غریب آنها است.

 

bstract Iconography  چیست ؟

 این نوع لوگو مرموز و  مبهم , امروزه به لوگو های مشهوری تبدیل شده اند. مایکل بیروت ، این لوگو ها را "گریل مقدس" می نامد همجنین اشاره میکند  که این لوگو ها ساختار جادویی دارند ,  عموما از طرح هایی ساخته شده اند که طرح و آیکون آن ها به تنهایی برای شناخت آن ها کافی می باشد

لوگو ای bstract اساساً با چند خط ، منحنی و اشکال هندسی ، یک تصویر bstract  ایجاد می شود. به پپسی ، آدیداس ، شانل و ، نایک فکر کنید. با این که ، این خطوط  در نماد نقش کمی دارند اما به سادگی منجر به شناخت محصول می شوند

این کار و فداکاری را در ترویج این ایده , و استفاده بین المللی از این نوع لوگو هارا  نایک انجام داده است و امروزه منجر به شهرت این لوگو ها شده است .

 

لوگو سیستمی  چیست

لوگو سیستمی ترکیبی از همه موارد فوق است. به MTV ، Doritos ، Burger King و Starbucks فکر کنید. تمام این لوگو ها کلمات را با نمادها و شکل ها ترکیب می کنند تا مشخص کنند که چه کسی هستند.

لوگو های سیستمی

حتی Google با تغییر سیستم لوگو های روزانه در صفحه  موتور جستجوگرش با سیستم Logo بازی می کند تا رویدادها مختلفی را جشن بگیرد.

 طراح لوگو گوگل

بنابراین لوگو ها در همه جا هستند ، در واقع آنها فقط یک کاتالیزور برای ایده های بیشتر هستند. ترکیبی از کلمات ، خطوط و تصاویر به معنای هیچ چیزی نیست تا زمانی که آنها به عنوان پیوندی برای چیز بزرگتر شناخته شوند. مایکل بیروت,  این ایده را از طریق این ویدئو Vox استدلال می کند و به طرز جالبی می گوید:  شم هستید که معنی را در آنها می ریزید. "


چگونه برای شرکت خود آرم ایجاد کنیم؟

یک لوگو  یک بخش فوق العاده مهم از برند شما است و انتخاب یک طراحی عالی یک تصمیم کلیدی برای هر شرکت است. این نوع طرحی است که به عنوان سنگ بنای لوگوی شما عمل خواهد کرد  ، بنابراین طراحی درست آن یک سرمایه گذاری عالی است.

بهترین قسمت این ماجرا این است که پیدا کردن یک لوگو  به طرز باورنکردنی آسان است!

با تشکر از فضای مجازی، می توانید  صدها طرح را تهیه کنید. به سادگی یک مسابقه طراحی لوگو فراهم کنید و به تماشای طرح های مختلف لوگو طراحان در سراسر جهان بپردازید. می توانید در مورد مدخل های خود به بازخورد و گفتگو با فریلنسرها بپردازید تا از طرح هی مناسب آگاه شوید.

با دسترسی به بیش از یک میلیون طراح گرافیک ، استخدام یک طراح لوگو   نمی تواند سخت باشد.

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان -
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما