زامارین نیتیو در مقابل زامارین فرم

نحوه انتخاب زامارین نیتیو در مقابل زامارین فرم

از آنجا که اندروید و iOS بر بازار موبایل حاکم هستند ، مشاغل باید برنامه هایی را تولید کنند که نیازهای متنوع هر سیستم عامل را برآورده کند. راه اندازی برنامه های کاربردی موبایل برای Apple App Store و Google Play Store روندی طولانی و گران قیمت خواهد بود...

هر کسب و کار از زمان و بودجه کافی برای توسعه برنامه های کاربردی موبایل برخوردار نیست. به همین دلیل است که  برنامه های cross-platform محبوبیت خود را افزایش داده اند.

انتخاب توسعه برنامه های cross-platform تلفن همراه ، سازمان ها را قادر می سازد تا قادر به  حضور در بازارهای Android و iOS شوند. Xamarin که اخیراً توسط مایکروسافت ساخته شده، یکی از بهترین ابزار برای توسعه برنامه های cross-platform تلفن همراه است. ویژگی های غنی ، چابکی و مقرون به صرفه بودن آن را به گزینه ای ایده آل برای ساخت برنامه های cross-platform تبدیل کرده است.

اگر تازه وارد توسعه سازی برنامه های تلفن همراه Xamarin شدید ، ممکن است در معضل انتخاب بین Xamarin.Forms و Xamarin Native  خود گیر بیفتید. چندین فاکتور وجود دارد که شما باید قبل از انتخاب صحیح در نظر بگیرید. در این پست ، مختصراً به ویژگی های Xamarin Native و Xamarin.Forms خواهیم پرداخت.


بررسی اجمالی

Xamarin.Android و Xamarin.iOS معمولاً به عنوان Xamarin.Native یا Xamarin شناخته  می شود. که یک ابزار cross-platform است که به توسعه دهندگان امکان می دهد برنامه های تلفن همراه را با استفاده از چارچوب C # و .NET ایجاد کنند. کد های مستقل از پلتفرم برنامه های کاربردی بومی Xamarin در یک کتابخانه کلاس قابل حمل (PCL) یا یک پروژه مشترک ذخیره می شود. ابزاری از قبیل Xamarin.Mac ، Xamarin.iOS و Xamarin.Android در اجرای قابلیت های خاص برای توسعه دهندگان و تجربه کاربر کمک می کنند.

Xamarin.Forms نسخه پیشرفته ای از Xamarin Native است که اجازه می دهد یک XAML منفرد برای هدف قرار دادن چندین سیستم عامل به طور همزمان نوشته شود. برنامه های کاربردی توسعه یافته با استفاده از Xamarin.Forms تمام ویژگی های سیستم عامل Xamarin را به ارث می برند. با استفاده از Xamarin.Forms ، توسعه دهندگان می توانند لاجیک کسب و کار را در C # بنویسند ، و UI را می توان با کد یا با فرمت XAML تعریف کرده ، تا بتواند بین همه سیستم عامل ها به اشتراک گذاشته شود.


زمان توسعه

Xamarin اجازه می دهد تا با یک کد C # به صورت مشترک کار کنید و از این طریق زمان توسعه به میزان قابل توجهی کاهش می یابد. پلتفرم Xamarin به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا لاجیک برنامه را برای اعتبار سنجی ، تعامل پایگاه داده ، تماس های وب ، تماس های با پسوند و سایر قابلیت ها , ایجاد و به اشتراک بگذارند. کد UI با استفاده از چارچوب های MVVM برای هر سیستم عامل به طور جداگانه نوشته شده است. وقتی از Xamarin Native استفاده می کنید ، سطح اشتراک کد فقط تا 75٪ است.

با Xamarin.Forms ، سطح اشتراک کد به 95٪ افزایش می یابد. برخلاف Xamarin Native ، Xamarin.Forms به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا یک کد UI واحد برای همه سیستم عامل ها ایجاد و به اشتراک بگذارند. در نتیجه ، چرخه توسعه با Xamarin.Forms سریعتر است.


هزینه های توسعه

هزینه توسعه برنامه های تلفن همراه همیشه یک عامل مهم برای شرکت های تجاری است. انتخاب برنامه توسعه تلفن همراه کراس پلت فرم یک انتخاب مقرون به صرفه است ، زیرا نیاز به ایجاد برنامه های بومی برای سیستم عامل های Android و iOS را به طور همزمان نفی می کند. در مورد Xamarin ، به یک توسعه دهنده با تخصص در نماهای UI بومی خاص برای همه سیستم عامل های موجود احتیاج دارید. با Xamarin.Forms ، منحنی یادگیری و هزینه برای توسعه حداقل است ، زیرا لاجیک برنامه و کد UI بین سیستم عامل ها به اشتراک گذاشته می شود.


عملکرد برنامه و تجربه کاربر

Xamarin framework دسترسی به مجموعه گسترده ای از کنترل ها ، افزونه ها و API های iOS و Android را فراهم می کند که به شما امکان می دهد از عملکردهای خاص پلتفرم بهره مند شوید. با این حال ، در بسیاری موارد ، برنامه های کاربردی ممکن است نیاز به دسترسی به ویژگی های بومی دستگاه داشته باشند ، و پایه تک کد Xamarin.Forms ممکن است مفید نباشد. با این حال ، Xamarin Native می تواند دسترسی به ویژگی های خاص دستگاه را در این موارد برای شما فراهم کند.

Xamarin به محیط طراحی UI برای زامارین استودیوی و ویژوال استودیو مجهز شده است که ایجاد UI و UX بی عیب را برای توسعه دهندگان آسان می کند. اگر برنامه شما نیاز به یک رابط کاربری گرافیکی پیچیده و فشرده دارد ، پس Xamarin Native  ابزار بسیار مناسبی برای شماست.

Xamarin Native به توسعه دهندگان خود اجازه می دهد تا به صورت  اختصاصی برای پلتفرم خود برنامه ایجاد کنند. همانطور که قبلاً ذکر شد ، Xamarin.Forms به کاربران امکان می دهد تا کد UI را در چندین سیستم عامل به اشتراک بگذارند.  از آنجا که Xamarin Native امکان ایجاد رابط کاربری گرافیکی پیچیده و شدید را برای هر پلتفرم فراهم می کند ، برای برنامه هایی که سطح بالایی از عملکرد و تجربه کاربری سفارشی را دارند , ارائه می شود.


به روز رسانی و تعمیر و نگهداری

نگهداری یک برنامه همیشه کار دشواری است ، به خصوص وقتی که بر روی سیستم عامل های مختلف راه اندازی می شود. هر بروزرسانی جزئی باید در سراسر سیستم عامل ها پیاده سازی شود. هنگامی که شما برای توسعه برنامه Xamarin تصمیم می گیرید ، از این جنبه , مزیت مشخصی کسب می کنید ، زیرا با یک کد مشترک در حفظ ، اشکال زدایی و به روز رسانی سریعتر  برنامه عمل میکنید.

به روزرسانی و نگهداری برنامه های Xamarin ساده تر است ، زیرا توسعه دهندگان فقط باید یک منبع را به روز کنند. از آنجا که برنامه های Xamarin کد را در چندین سیستم عامل مختلف به اشتراک می گذارند ، تعداد خطوط کد را در یک برنامه کاهش می دهد ، در نتیجه فرصت ایجاد خطاها یا اشکالات را در برنامه کاهش می یابد.

با استفاده از Xamarin Native ، توسعه دهندگان باید روی کد پایه و سپس کد UI مخصوص پلتفرم کار کنند. با این حال ، Xamarin.Forms یک رویکرد تلفیقی را در این زمینه ارائه می دهد ، زیرا همه به روزرسانی ها می توانند بر اساس یک کد واحد انجام شوند. اگر در حال ایجاد برنامه تلفن همراه هستید که به روزرسانی های مکرری نیاز دارد ، ممکن است Xamarin.Forms آن چیزی باشد که شما به آن نیاز دارید.


نتیجه

بنابراین ، پس از مطالعه این مطلب، مشخص می شود که هر دو Xamarin Native و Xamarin.Forms جوانب مثبت و منفی خود را دارند. انتخاب ابزار مناسب توسعه برنامه تلفن همراه , صرفاً مبتنی بر الزامات برنامه و محدودیت بودجه شماست. اگر در حال ایجاد برنامه تلفن همراه هستید که به عملکردی خاص برای پلتفرم نیاز داشته باشد ، جایی که اشتراک گذاری کد از UI سفارشی مهمتر است ، به سراغ فرم های Xamarin بروید. از طرف دیگر ، اگر قصد ایجاد یک برنامه cross-platform با طرح های پیچیده ، تعامل کاربر خاص و API های خاص برای سیستم عامل را دارید ، بهتر است از Xamarin Native استفاده کنید.

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان -
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما