Html 6  چیست

HTML6 چگونه است و چه موقع عرضه می شود؟

چه زمانی  ما می توانیم انتظار HTML6 را داشته باشیم؟

استانداردهای تغییر یافته body در HTML - نشان می دهد html تصمیم به پیاده سازی رویکرد "'living document" برای استاندارد سازی گرفته است. این بدان معناست که آنچه که ما آن را "HTML6" می نامیم بعید است تغیرات بزرگی داشته باشد ، اما تغییرات کوچکتری در مشخصات آن شاهد خوایم بود.
با این حال ، مشخصات HTML همیشه در حال بازنگری و بهبود است. فروشندگان مرورگر همیشه مشغول پیاده سازی آخرین ویژگی ها برای انتشار در دنیای گسترده تر هستند ، به این معنی که همیشه موارد جدیدی را برای امتحان کردن  ارائه می دهند. تغییراتی وجود دارد که شایان ذکر است:

ماژول های بومی

یکی از تغییراتی که در مرورگرها ایجاد می شود عنصر <dialog> است. این به عنوان معادلی بومی با JavaScript عمل می کند ، که یک الگوی طراحی در بسیاری از سایت ها می باشد.

 

ویدیو پیشنهادی

<dialog open>
<p>This is a HTML-powered dialog box.</p>
</dialog>

 

شما با کلیک کردن روی مطب می توانید آن را باز و بسته کنید .به طور پیش فرض ، در زمان هاور (نگه داشتن موس) در بالای صفحه نمایش داده می شود . سپس از طریق روش openModal از جاوا اسکریپت از یک رابط کاربری  استفاده می کند.

<dialog>
<form method="dialog">
<input type="submit" value="Yes" />
<input type="submit" value="No" />
</form> </dialog>

 

فرم های داخل ماژول می توانند یک ویژگی و متد داشته باشند ، که تغیرات را به خود شیء ارسال و منتقل کند. این باعث می شود <dialog> ابزاری عالی برای اقدامات یا سایر تعاملات کوچک باشد.
این عنصر بصورت استاندارد درامده و در حال حاضر فقط مرورگرهای اینترنتی Chrome و Samsung از پشتیبانی کامل آن برخوردار هستند. بقیه مروگر ها  فعلا محتوای را نشان می دهند ، اما محتوا به جای فرم در داخل صفحه ظاهر می شود.

منو های هوشمند تر

برخی از برنامه های وب به کاربران امکان می دهند نوع  رابط کاربری را خودشان اانتخاب کنند. این موضوع ممکن است در بعضی از ضفحات در فرم ها تاثیر بگزارد،مانند اضافه کردن یک آیتم به یک لیست...
پیش از این , این موارد به عنوان <ul> مشخص می شدند - د رنتیجه کاربر نمی تونست تاثیری در نمایش آن بگزارد .

 

<menu type="toolbar">
<li><button>Cut</button></li>
<li><button>Copy</button></li>
<li><button>Paste</button></li>
</menu>

 

منو دارای مجموعه ای از عکس العمل ها است که می تواند توسط عناصر <button> در داخل آنها اعمال شود. غیر از این ، عنصر <menu> با لیست تفاوتی ندارد. با بهبود یافتن مرورگر ، این عناصر تعاملی را راحت تر به کار گرفته  می شود .
بسیاری از تغییرات کوچکتر که به طور مداوم در مشخصات ظاهر می شوند به مروگر ها بستگی دارد , به صفحات به روزرسانی هر مرورگر توجه داشته باشید .

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان -
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما