React چیست

9 چیزهایی که می توانید با React Js بسازید

آیا تا به حال احساس می کرده اید که سخت ترین قسمت ساخت یک برنامه وب , ایده برنامه است؟ اگر بله ، شما تنها نیستید. کنار آمدن با ایده های برجسته می تواند زمان زیادی را مصرف کند...

یافتن ایده ای که می تواند مشکل را حل کند بسیار مهم است. به همین دلیل ما اینجا هستیم! ما چند روز را صرف تحقیق در مورد ایده های ممکن درباره React کرده ایم تا به شما در ساخت یک برنامه وب موفق کمک کند.

امروز ، ما با استفاده از Reactjs  ،ده مورد برتر را بررسی می کنیم. بیاید شروع کنیم!

 

1. داشبورد یا ابزارهای تجسم داده ها

داشبورد یا ابزارهای تجسم اطلاعات یکی از ایده های برتر پروژه است که می تواند با Reactjs ساخته شود. داشبورد برای تجسم داده ها با فرمی آسان و قابل فهم برای کاربر نهایی شما ضروری است. داده ها را می توان با استفاده از انواع مختلف الگوریتم هایی که برای یادگیری ماشین و هوش تجاری تهیه می شوند ، تجسم کرد.

اینترنت پر است از الگوهای داشبورد Reactjs آماده ، اما همه آنها در طولانی مدت هزینه بر هستند و قابل نگهداری نیستند. بنابراین ، برای ساخت داشبورد با Reactjs از ابتدا توصیه می شود از برخی از ابزارهای توسعه مانند Ant.design یا Airframe React استفاده کنید. Reactjs برخی از ویژگی های اختصاصی را در ساخت برنامه داشبورد به شما ارائه می دهد. در اینجا برخی از آنها ذکر شده است:

قابلیت استفاده مجدد از مؤلفه ها:

اجزای قابل استفاده مجدد می توانند چندین بار در یک برنامه استفاده شوند. این مؤلفه ها کد شما را منظم تر و مدولار تر می کنند. اگر اجزای داشبورد به دقت مورد بررسی و شکل گیری قرار بگیرند ، می توان از آنها در هر نقطه و بدون نیاز به تنظیم اضافی استفاده کرد.

DOM مجازی:

صفحه نمایش داشبورد یا تجسم داده ها نیاز به به روزرسانی مداوم از قطعات دارد. به این ترتیب ، می توانید داده های خود را در زمان واقعی پیگیری کنید. از آنجا که داده ها باید فوراً نمایش داده شوند ، DOM مجازی React عملکرد مجدد سریع قطعات را تضمین می کند. در چنین شرایطی ، React از روشی بهینه برای بروزرسانی UI استفاده می کند. بنابراین ، در ساخت داشبورد پیچیده که به پردازش داده های سنگین نیاز دارند ، کمک می کند.

ایزومورف Javascript :

React دارای قابلیت های ایزومورفیک است که روند توسعه را سرعت می بخشد. همچنین موجب صرفه جویی در هزینه و زمان می شود.

 

2. برنامه پیام رسانی

خدمات پیام رسانی فوری مانند پیام رسان فیس بوک یا WhatsApp هم در تلفن همراه و هم در وب قابل دسترسی هستند. برنامه پیام رسانی فوری بهترین مکان برای استفاده از React است. هر برنامه پیام رسانی به طور کلی شامل یک مکالمه با دو یا چند نفر است که پیام ها در Real time ارسال می شوند. برای ساختن یک برنامه پیام رسانی وب ، Reactjs می تواند اولین انتخاب شما از اولویت باشد زیرا به عنوان یک سرویس دهنده WebSocket عمل می کند. به عبارت ساده ، WebSocket به حفظ ارتباط دو طرفه بین مشتری و سرور کمک می کند.

 

3. شبکه های اجتماعی

برنامه های شبکه های اجتماعی یکی دیگر از موارد استفاده Reactjs است. همیشه ساخت شبکه اجتماعی به عنوان یک برنامه تنها صفحه ایی توصیه می شود زیرا قالب های HTML به روزرسانی صفحه پویا را به خوبی انجام نمی دهند ، و استفاده از یک وب سایت پویا در طولانی مدت امکان پذیر نیست. به عنوان مثال ، فیس بوک در ابتدا به عنوان یک وب سایت ساده شروع به کار کرد و به تدریج به یک برنامه صفحه ای واحد منتقل شد.
ایجاد یک برنامه شبکه های اجتماعی با React می تواند مزایای مختلفی به همراه داشته باشد. بیایید نگاهی به آنها بیاندازیم:

توسعه سریع:

react توسعه سریع را فراهم می کند ، و این همان چیزی است که شما برای نیازهای پروژه خود نیاز دارید. اتصال داده های یک طرفه باعث ایجاد هرج و مرج در توسعه وب می شود. به این ترتیب ، توسعه دهندگان تمایل دارند وقت بیشتری را صرف اضافه کردن ویژگی های جدید نسبت به کشف برنامه کنند. به همین دلیل است که چندین توسعه دهنده React + Redux را برای ساختن برنامه های شبکه های اجتماعی انتخاب می کنند.

تجربه بهتر کاربر:

 برنامه شما محدود به دستکاری گسترده DOM نخواهد بود. بنابراین ، برنامه شما پاسخگوتر خواهد بود و کاربران شما می توانند از یک تجربه کاربری یکپارچه لذت ببرند.

 

 5. تجارت الکترونیک یا خرده فروشی

وب سایت تجارت الکترونیکی یا خرده فروشی شامل API های مختلف ، فیلترهای پیچیده ، عناصر و غیره است که باید کاملاً مستقل از یکدیگر باشند. Reactjs به سازندگان کمک می کند تا با ساخت مؤلفه های جداگانه ای که مقیاس گذاری آسان دارند ، تمامی این ویژگی ها را پیاده سازی کنند. بیایید درمورد برخی از ویژگیهایی که Reactjs را مناسب برای ساختن وب سایت تجارت الکترونیک ببینیم ، :
قابلیت استفاده مجدد از مؤلفه ها:
یکی از بهترین مزایای استفاده از Reactjs قابلیت استفاده مجدد از اجزاء است. این بدان معناست که یک مؤلفه که یک بار توسط یک توسعه دهنده ساخته شده است می تواند چندین بار مورد استفاده قرار گیرد بدون اینکه مجدداً دوباره کد را دوباره درون برنامه بنویسید. به طور خلاصه ، قابلیت استفاده مجدد از کد به دلیل اتکا به اجزای قابل استفاده مجدد و ایجاد نکردن موارد جدید باعث صرفه جویی در وقت و هزینه می شود. این بدان معناست که می توانید با هزینه کمتری یک برنامه وب بسازید.


مدیریت ایالتی: Reactjs یک روش مناسب برای ذخیره حالت برنامه ارائه می دهد. به عنوان مثال ، وقتی یک کاربر از طریق لیست مواردی را فیلتر می کند ، نتیجه معمولاً متغییر است. مدیریت ایالتی مزایایی مانند افزایش عملکرد ، راندمان حافظه و حتی سرعت توسعه را ارائه  افزایش می دهد.

 

6. برنامه های تجاری وب

معماری React با کمک چرخه های سریع تر و اجرای سریعتر به حل مشکل کمک می کند. توسعه دهندگان Reactjs را بیشتر مناسب برای توسعه برنامه های سازمانی می دانند زیرا یک برنامه کامل می تواند به راحتی در عناصر UI قابل استفاده مجدد شود. به همین دلیل سازمانهایی مانند والمارت و ایر بی ان بی React   در بخش فناوری خود استفاده می کنند.

گذشته از فاکتور قابل استفاده مجدد ، ایجاد یک برنامه وب سازمانی با React مزایای زیر را ارائه می دهد:
6-1) سرعت توسعه:      Reactjs از اجزای قابل استفاده مجدد , استفاده می کند که ایجاد ، حفظ و دستیابی به ظاهری سازگار با برنامه را برای توسعه دهندگان آسان تر می کند.
6-2)  ثبات:       Reactjs در جهان در حال رشد  و رقابتی پایدار است. علاوه بر این ، Reactjs از طرف فیس بوک پشتیبانی می شود و احتمال منسوخ شدن آن در آینده نزدیک بسیار کم است.
6-3) دسترسی آسان به توسعه دهندگان: به دلیل منحنی یادگیری آسان ، توسعه دهندگان دوست دارند از Reactjs استفاده کنند. با وجود تقاضای فزاینده برای این فناوری ، یافتن یک توسعه دهنده Reactjs راحت تر است.

 

7. برنامه های تلفن همراه

cross-platform (React Native)
Reactjs همچنین با کمک چارچوب React Native به توسعه دهندگان کمک می کند تا برنامه های موبایل را بسازند. هنگامی که به عنوان یک زبان برنامه نویسی مورد استفاده قرار می گیرد ، Reactjs می تواند برای ساخت برنامه های تلفن همراه متقابل با React Native استفاده شود.

در حقیقت ، توسعه دهندگان حتی انتقال نسخه وب برنامه خود را به موبایل با کمک React Native راحت تر انجام می دهند.

اگرچه ، توسعه دهندگان قادر به استفاده مجدد از همان کدی که برای وب نوشتند نیستند. اما آنها  از امکانات استفاده شده در همان معماری و روش ساخت برنامه برای موبایل استفاده  می کنند.

برنامه نویسی React Native Mobile مانند یک برنامه بومی ، یعنی iOS و Android انجام می شود. اگر Reactjs قبلاً در برنامه وب استفاده شده باشد ، به روزرسانی نسخه موبایل بسیار ساده تر است. بنابراین ، می توانید توسعه دهندگان Reactjs را استخدام کنید.

 

8. برنامه یک صفحه (SPA)

Reactjs می تواند برای ساختن برنامه های تک صفحه ای استفاده شود. React SPA در داخل یک مرورگر کار می کند و نیازی به بارگیری مجدد صفحه از طرف کاربر نیست. نمونه مشهور SPA ها عبارتند از: Gmail ، Google Maps ، Facebook یا Github. علاوه بر این ، هنگامی که کاربر در SPA حرکت می کند ، بدون تعامل با یک صفحه کاملاً جدید ، با همان صفحه تعامل برقرار می کند.

بهترین نمونه ناوبری تک صفحه ای برنامه Trello است. از نظر فنی ، چنین نوع پیمایش با تکنیکی به نام مسیریابی قابل اجرا است. خبر خوب این است که React کتابخانه ای با عنوان React-روتر را ارائه می دهد که قابلیت مسیریابی را در SPA هارا فراهم می کند.


9. وبلاگ های شخصی یا حرفه ای (گتسبی)

Reactjs همچنین می تواند برای ایجاد یک وب سایت با وبلاگ نویسی شخصی یا حرفه ای استفاده شود. در واقع ، ساختن یک وبلاگ در گتسبی ،(که تولید کننده سایت استاتیک است ) ، کار را با الگوهای شیک آسان تر می کند. گتسبی بیش از یک چارچوب جلویی مدرن ، بهترین قسمت های React ، Webpack ، React-Router ، GraphQL و سایر ابزارهای جلویی را با هم می سازد. گتسبی افزونه های زیادی برای چندین منبع داده دارد که ادغام در مقابل منابع داده را آسان می کند. برخی از نمونه های افزونه های منبع داده عبارتند از: Wordpress ، MongoDB و Contentful9

 

10. برنامه بهره وری

برنامه بهره وری نمونه دیگری از برنامه وب است که می تواند با Reactjs ساخته شود. وقتی از برنامه های بهره وری صحبت می کنیم ، به برنامه های یادداشت برداری ، برنامه هایی برای مدیریت لیست کارها و تیم ها اشاره می کنیم. نمونه های محبوب برنامه های بهره وری عبارتند از:  Todoist و غیره.

هنگام ساختن یک برنامه بهره وری ، بهتر است کارهای کوچک مانند ساختن یک ویرایشگر مانند ویرایشگر متن یا نشانه گذاری را شروع کنید. بهتر است همیشه برنامه وب را گسترش داده و ویژگی های بیشتری را اضافه کنید. راه عالی دیگر برای ساختن یک برنامه بهره وری این است که از کاربران خود بپرسید که آیا برنامه ای برای آسان تر کردن برنامه هایشان وجود دارد یا خیر.

 

نتیجه

Reactjs یک کتابخانه قوی برای ساخت پروژه هایی است که از سازمان های کوچک ، متوسط و حتی بزرگ استفاده می کند. یک افزودنی عالی برای پروژه ها است که به قابلیت استفاده مجدد از قطعات ، تعامل چشمگیر کاربر یا انیمیشن ها نیاز دارد. به همین دلیل React می تواند گزینه ای ایده آل برای دستیابی به اهداف تجاری بلند مدت باشد.

 

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان -
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما